13.06.2016

Ford створив першу в світі мобільну аеродинамічну трубу

  • Шумоізоляція в автомобілі сьогодні стає найважливішим фактором, на який звертають увагу споживачі. Щоб звести рівень шуму в салоні до мінімуму, компанія Ford розробила першу в світі мобільну аеродинамічну трубу.
  • Запатентована конструкція аеродинамічної труби здатна генерувати повітряний потік зі швидкістю до 130 км/год. При цьому конструкція всього за кілька годин може бути демонтована для переміщення до будь-якого з північноамериканських заводів Ford.
  • Нова установка відіграє важливу роль як у професійному, так і в особистому житті інженерів-акустиків Ford. Вона дозволяє підвищити ефективність роботи за рахунок скорочення строків випробувань із декількох тижнів до лічених годин, позбавляючи працівників компанії тривалих відряджень на етапі доведення нових моделей.

 

ДІРБОРН, Мічиган, 25 травня 2016 р. – Акустичний комфорт є вирішальним фактором при виборі нового автомобіля. Саме тому компанія Ford перейнялася створенням нового інструменту, який допомагає домогтися істотного зниження шуму в салоні.

Перша у світі мобільна аеродинамічна труба є інноваційною запатентованою системою, здатною виявляти джерела небажаних повітряних шумів на ранніх етапах створення нових автомобілів. За її допомогою інженери можуть швидше виявляти проблемні місця та знаходити вдалі рішення, що в подальшому забезпечить власників комфортними умовами водіння.

«Розробляючи цей проект, ми керувалися прагненням перевершити конкурентів і запропонувати своїм споживачам бажану тишу в салоні нового автомобіля, – зазначив Біл Галкер, провідний фахівець Ford з аеродинамічних шумів. – Наша нова мобільна аеродинамічна труба економить час інженерів і підвищує продуктивність їх роботи. Ця установка є чудовим прикладом інноваційного підходу, який ми прагнемо використовувати в усіх аспектах своєї роботи».

Нова мобільна аеродинамічна труба Ford була вперше випробувана на заводі в місті Флет Рок, Мічиган, де для оцінки комфорту нових автомобілів уже активно використовуються три інші лабораторні установки.

Новий підхід до тиші

Повнорозмірні акустичні лабораторії, одна з яких працює на базі основної аеродинамічної труби Ford у місті Аллен Парк, Мічиган, укомплектовані найширшим спектром сучасних сенсорів і систем обробки отриманої інформації. Ці установки, що займають цілу будівлю та коштують близько 50 мільйонів доларів, використовуються для аеродинамічних і акустичних випробувань автомобілів. Найвища якість застосовуваних вимірювальних інструментів і масштаб самого обладнання роблять час їх використання дійсно дорогоцінним.

Нова мобільна аеродинамічна труба Ford коштує значно менше, ніж її стаціонарні аналоги. Програма випробувань, що реалізується за її допомогою, вимагає наявності лише стаціонарного повітряного потоку, для якого чимало дорогих і великогабаритних приладів у традиційній трубі є зайвими.

Маючи таку установку, заводи Ford можуть у будь-який зручний момент взяти з конвеєра тестовий автомобіль і відразу ж оцінити акустичний комфорт, замість того щоб відправляти його на інший кінець країни.

Наявність під рукою усього необхідного обладнання дозволяє відразу ж виявляти та усувати проблеми, що виникають на складальному виробництві.

«Тепер ми можемо виявити навіть найбільш непомітні шуми, – говорить Галкер. – Виявивши проблему, ми можемо в найкоротші строки залучити всіх необхідних фахівців для її усунення».

Нова концепція аеродинамічної труби

Інноваційна акустична лабораторія тепер поміщається всього у двох 16-метрових стандартних контейнерах. У її складі є сопла, що формують ламінарний керований повітряний потік. Два 16-лопатевих вентилятори, що обертаються електродвигунами потужністю у 250 кінських сил кожен, здатні створювати вітер на швидкостях до 130 км/год. На бічних стінках контейнерів є люки, що забезпечують надійну фіксацію обладнання у процесі зберігання та транспортування.

Два основних контейнери, з яких складається установка, встановлюються на плоску рівну поверхню один за одним. Перед запуском в експлуатацію торцеві стінки контейнерів відкриваються для забезпечення пропуску повітряного потоку. У третьому 12-метровому допоміжному контейнері знаходиться компактна кімната управління, центр енергопостачання та керуючі елементи. Усі контейнери підключаються до єдиної системи за допомогою силових і сигнальних кабелів.

За необхідності мобільну аеродинамічну трубу можна перевести у транспортувальний стан протягом одного дня, після чого її можна перемістити на інший завод і всього за кілька годин знову запустити в роботу.

Гнучкий підхід та якісний результат

Можливість використання мобільної аеродинамічної труби для оцінки якості продукції, що випускається, дозволяє Ford максимально задіяти основну трубу в Аллен Парку для створення майбутніх моделей автомобілів. Подібний підхід забезпечує скорочення часу розробки нових моделей, гарантуючи при цьому найвищий рівень акустичного комфорту та вражаючі показники паливної економічності.

  • Характеристики першої у своєму роді мобільної аеродинамічної труби Ford:
  • Максимальна швидкість стійкого повітряного потоку: 130 км/год
  • Максимальна потужність: 500 кінських сил
  • Діаметр кожного з вентиляторів: 2 метри
  • Продуктивність: цілодобова робота під керуванням двох фахівців
  • Один метр гігантського силового кабелю важить 15 кілограмів, кожен роз’єм важить 20 кілограмів. Загальна маса кожного 30-метрового кабелю становить приблизно 500 кілограмів.
  • Незважаючи на вражаючу потужність, на відстані двох метрів від зони випробувань рівень шуму становить усього лише 75 децибел, що можна порівняти з телефонним гудком.