ОСЦПВ

Основні моменти, які повинен знати будь-який водій перед покупкою ОСЦПВ

В Україні існує обов'язкова автостраховка, яку називають ОСЦПВ - обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності. Але, як часто буває, в народі приживаються більш зрозумілі назви, тому більшість людей називає таку страховку «автоцивілкою» або «автоцивілка». Отже, що треба знати звичайному водієві про обов'язкове автострахування?

Що забезпечує ОСЦПВ?

Найголовніше: ваш поліс ОСЦПВ захищає не вас і вашу машину, а майно, життя і здоров'я тих людей, які постраждають в аварії, якщо винним в ній визнають вас. І саме, відшкодовується:

 • шкоду життю і здоров'ю потерпілих при ДТП, винуватцем якого є застрахований водій у розмірі 260 000 гривен на одного потерпілого.
 • збиток майну потерпілих при ДТП в розмірі 130 000 гривен на одного потерпілого.

 

Ціна питання

Вартість поліса залежить від декількох факторів:

 • Місто, в якому автомобіль був поставлений на облік 
  Є різниця в ціні ОСЦПВ в залежності від міста, в якому була проведена реєстрація автомобіля. Існує сім тарифних зон. Найдорожча - це Київ; друга - передмістя Києва; третя зона включає Дніпро, Харків, Одесу; в четвертій зоні йдуть міста з населенням від 500 тис. до 1 млн. чоловік; в п'яту входять міста з населенням від 100 тис. до 500 тис. чоловік; в шосту включені всі міста з населенням менше 500 тис. чоловік; сьома зона передбачена для транспортних засобів, зареєстрованих за межами України.
 • Об'єм двигуна
  Чим більше об'єм двигуна вашого авто - тим дорожче буде коштувати поліс. Платіж з 3,5 літра буде приблизно вдвічі більше ніж з 1,5.
 • Пільги
  Якщо водій пенсіонер, то поліс обійдеться вдвічі дешевше.
 • Термін дії
  Поліси ОСЦПВ укладаються максимум на рік (зазвичай так і роблять), але можливі поліси на більш короткі терміни, мінімальний - 15 днів. Для більш коротких термінів використовуються поправочні коефіцієнти, тобто коштувати вони будуть трохи дорожче, ніж річний (в перерахунку на відповідний термін). У полісі завжди пишуть дату закінчення терміну поліса на день раніше дати оформлення, це тому, що останній день вважається включно.

 

Що потрібно для оформлення?

Список документів необхідних для оформлення поліса ОСЦПВ:

 • Техпаспорт транспортного засобу
 • Права або паспорт особи, яке будуть вписані в поліс

 

Отримати інформацію про вартість поліса можна по телефону:

+38 (056) 747 90 09

Або приїжджайте до нас за адресою: м. Дніпро, вул. Курсантська, 3к  (Лівий берег, р-н Центрального авторинку)

Ukrainian