ОСЦПВ

Основні моменти, які повинен знати будь-який водій перед покупкою ОСЦПВ
В Україні існує обов’язкове автострахування, яке називають ОСЦПВ – обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності. Але, як часто буває, в народі приживаються зручніші імена, тому більшість людей називає таку страховку автоцивілкою. Отже, що треба знати звичайному водієві про обов’язкове автострахування?

Що забезпечує ОСЦПВ?
Найголовніше: ваш поліс ОСЦПВ захищає не вас та вашу машину, а майно, життя та здоров’я тих людей, які постраждають в аварії, якщо винним у ній визнають вас. І саме відшкодовується:

шкоду життю та здоров’ю постраждалих при ДТП, винуватцем якого є застрахований водій у розмірі 320 000 гривень на одного постраждалого.
збитки майну потерпілих при ДТП у розмірі 160 000 гривень на одного потерпілого.

Ціна запитання
Вартість поліса залежить від кількох факторів:

Місто, в якому автомобіль було поставлено на облік
Є різниця в ціні ОСЦПВ залежно від міста, в якому було здійснено реєстрацію автомобіля. Існує сім тарифних зон. Найдорожча – це Київ; друга – передмістя Києва; третя зона включає Дніпро, Харків, Одесу; у четвертій зоні йдуть міста із населенням від 500 тис. до 1 млн. осіб; до п’ятої входять міста з населенням від 100 тис. до 500 тис. осіб; до шостої включені всі міста з населенням менше 500 тис. осіб; сьома зона передбачена для транспортних засобів, зареєстрованих за межами України.

Об’єм двигуна
Чим більший обсяг двигуна вашого авто – тим дорожче буде коштувати поліс. Платіж з 3,5 літра буде приблизно вдвічі більшим, ніж з 1,5.

Пільги
Якщо водій пенсіонер, поліс обійдеться вдвічі дешевше.

Термін дії
Поліси ОСЦПВ укладаються максимум на рік (зазвичай так і роблять), але можливі і поліси на більш короткі терміни, мінімальний – 6 місяців. Для більш коротких термінів використовуються поправочні коефіцієнти, тобто коштуватиме вони дещо дорожче, ніж річний (у перерахунку на відповідний термін). У полісі завжди пишуть дату закінчення терміну полісу на день раніше за дати оформлення, це тому, що останній день вважається включно.

Що потрібне для оформлення?
Список документів, необхідних для оформлення поліса ОСЦПВ:

Техпаспорт транспортного засобу
Права або паспорт особи, яка буде вписана в поліс

Отримати інформацію про вартість поліса можна за телефоном:

+38 (056) 747 90 09

Або приїжджайте до нас за адресою: м. Дніпро, вул. Курсантська, 3к (Лівий берег, р-н Центрального авторинку).

Ukrainian